Czym różni się trening jogi od innych form ćwiczeń?
- Trening jogi nie powoduje zużycia rezerw komórkowych dostarczając przy tym intensywnego efektu aerobowego (podczas tradycyjnego aerobiku podaż tlenu często jest zbyt niska w stosunku do popytu, doprowadzając tym samym do zużywania rezerw komórkowych i uczucia zmęczenia po treningu oraz dłuższej po nim regeneracji. W związku z tym ćwiczący już po kilku sesjach odczuwają wzrost poziomu energii i zawsze kończą sesję jogi z uczuciem pełni sił.
- Trening jogi nie drażni nerwów serca i nie powoduje negatywnych zmian w układzie sercowo-naczyniowym i w związku z tym jest bezpieczny dla każdego nawet dla osób z chorobami układu krążenia i oddechowego.
- Trening jogi nie wywołuje kompensacyjnych zmian adaptacyjnych w narządach i układach, w przeciwieństwie do intensywnego wysiłku sportowego, takich jak np. przerost lewej komory serca.
- Już podstawowy trening jogi działa regulacyjnie na funkcję kręgosłupa i stawów obwodowych, a zatem stanowi fantastyczny trening podstawowy dla osób prowadzący siedzący tryb życia, jak również trening uzupełniający dla każdej aktywności sportowej czy fitness.