Czym jest joga

Słowo „joga” oznacza zjednoczenie, połączenie, ale także kontrolę. To zjednoczenie ciała i umysłu, których harmonijne współdziałanie zapewnia nam dobrostan i zdrowie.

Regularna praktyka jogi sprawia, że entuzjastycznie podchodzimy do życia, jednocześnie zachowując wewnętrzny spokój. Ciało nabiera elastyczności i siły. Organizm jest lepiej odżywiony dzięki sprawniejszemu działaniu wszystkich układów (krwionośnego, oddechowego, pokarmowego…), a to przekłada się na większą odporność i zdrowie.

Joga to także samokontrola, droga do samodoskonalenia się. Kierując się systemem jam i nijam – wskazówek moralnych i reguł społecznych – zachowujemy szacunek dla życia i prawdy.

Joga z samej swej natury jest nierozerwalnie związana z uniwersalnymi prawami szacunku dla życia, prawdy i cierpliwości, które są niezbędnymi czynnikami w wypracowywaniu spokojnego oddechu, zrównoważonego umysłu i nieugiętej woli.
Yehudi Menuhin

Działając wspólnie w ramach Porozumienia chcemy dbać o wysokie standardy nauczania. Opracowaliśmy wskazówki dla osób początkujących pomagające w wyborze odpowiedzialnych nauczycieli i renomowanych szkół jogi.

Filozofia jogi
Jak zacząć ćwiczyć jogę?
Korzyści z praktyki jogi
Jak wybrać dobrego nauczyciela jogi
…więcej o jodze znajdziesz na portalu Bosonamacie.pl

Dołącz do Nas na Facebooku

[FM_form id="1"]