Posted on

Dzień Jogi 2016 – relacja

Dzień Jogi 2016To był piękny Dzień! W tym roku, na całym świecie, już po raz drugi, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Jogi.

19 czerwca na warszawskim Polu Mokotowskim 15.000 osób świętowało pod tegorocznym hasłem Joga dla zdrowia. Podczas całodniowego pikniku, w godz. 10:00-18:00, zaprezentowane zostały różne style i szkoły jogi, odbyły się zajęcia dla osób w każdym wieku, panele dyskusyjne, spotkania z autorami książek, pokazy tańca indyjskiego i koncert Pauliny i Natalii Przybysz. Polska była w gronie 200 krajów, które dołączyły jak rok temu do tego wydarzenia.

Warszawskie święto na Polu Mokotowskim było wyjątkowo udane – uczestniczyło w nim 15.000 osób, które wykorzystując piknikową atmosferę i piękną pogodę ćwiczyły jogę, odpoczywały i korzystały z rozbudowanego programu dedykowanemu jodze, dziedzictwu kultury indyjskiej i zdrowiu. Przez cały dzień odbywały się m.in. wspólne sesje, pokazy różnych stylów jogi, wykłady, panele dyskusyjne, koncerty muzyki i tańców indyjskich m.in. Mohini Dance Group, Sahadźa joga, warsztaty kulinarne (m.in. pokaz kulinarny Karoliny i Maćka Szaciłło). Uczestnicy licznie odwiedzali także stoiska z pyszną wegetariańską, wegańską i indyjską kuchnią i innymi przysmakami.

Dzień Jogi 2016 Warszawa, Pole Mokotowskie, www.dzien-jogi.pl

Partnerzy Dnia Jogi oraz sponsorzy także aktywnie zaangażowali się w wydarzenie
i przygotowali na swoich stoiskach atrakcje dla uczestników, m.in. bezpłatne konsultacje medyczne w gabinecie mobilnym poradnika Zdrowie, warsztaty i spotkania z ekspertami magazynu Sens m.in. Anny Kerth, Katarzyny Drogi i Anny Kocwy-Karnaś, prezentacje autorów książek: Katarzyny Błażejewskiej – cyklu „Koktajle dla zdrowia i urody”, Moniki Mrozowskiej – autorki książki „Słodkie i zdrowe”, Mai Popielarskiej – „Maja w ogrodzie” i „12 miesięcy z Mają Popielarską”, Karoliny i Macieja Szaciłło – autorów książek i autorskich warsztatów kulinarnych „Jedz i pracuj nad swoim zdrowiem” i „Detox”, a także spotkania z autorami portalu Bosonamacie.pl: Markiem Łaskawcem, Agnieszką Passendorder oraz Anią Chomczyk i Przemkiem Nadolnym. W strefie Zalando malowano bawełniane worki-plecaczki (wykorzystano 800 worków i 80 dużych spray’ów!), uczestnicy chętnie też robili sobie zdjęcia w fotobudce i odpoczywali na wygodnych poduchach. Warto zajrzeć do strefy jogi w Zalando: www.zalando.pl/joga. Tefal prezentował możliwości nowego robota kuchennego Cuisine Companion częstując uczestników pysznymi potrawami. Idealnym dopełnieniem wydarzenia był koncert Pauliny Przybysz z projektem Minimal i gościnnym udziałem siostry – Natalii Przybysz. Wydarzenie prowadzili aktorka Dominika Łakomska i dziennikarz Michał Niewęgłowski.

Dzień Jogi 2016 Warszawa, Pole Mokotowskie, www.dzien-jogi.plDzień Jogi na Polu Mokotowskim był niepowtarzalną okazją zarówno dla osób już ćwiczących i praktykujących jogę, jak i tych, które dopiero chciały dowiedzieć się i spróbować swoich sił. Każdy, niezależnie od wieku, płci czy kondycji znalazł podczas tego dnia aktywności dla siebie – dostosowane do różnorodnych potrzeb i możliwości. Również maluchy były zadowolone, korzystając z licznych atrakcji, w tym jogi dla dzieci i zajmujących animacji.

Tomasz Stańko, Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz, Agnieszka Cegielska, Paulina Holtz, Agnieszka Maciąg to tegoroczni Ambasadorzy Jogi, którzy aktywnie wspierali to wydarzenie. Od lat ćwiczą jogę, czerpiąc z niej zdrowie, siłę, energię, kreatywność i witalność.

Festiwal Dnia Jogi to nie tylko duże wydarzenie w stolicy, z szerokim wachlarzem atrakcji dla sympatyków jogi, ale także wiele aktywności w innych miastach w całej Polsce. W tym roku Dzień Jogi był świętowany m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Giżycku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Kluczborku, Komorowie (k. Warszawy), Krakowie, Lęborku, Lublinie, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Pile, Płocku, Radlinie, Rzeszowie, Sopocie, Sulisławiu, Szczecinie, Wrocławiu, Zgierzu i Żorach. Wydarzenia poza Warszawą miały głównie charakter otwartych sesji jogi, gdzie każdy zainteresowany mógł przyjść i spróbować jogi, jej różnych stylów i doświadczyć pierwszych rezultatów.

Wystarczy kwadrans jogi dziennie, a już można zauważyć jej dobroczynne działanie.

Fotorelacja z obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi 2016 na facebooku Dnia Jogi, oraz na portalu Bosonamacie.pl. Przeczytaj także relację z obchodów Dnia Jogi w całej Polsce na Bosonamacie.pl.

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ajay Bisaria, Ambasador Republiki Indii. Organizatorami wydarzenia Festiwal Dnia Jogi są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

Sponsorzy: Zalando, Nisha Sports, Tefal, Indigo Décor, Buddha, Weco-Travel, Rival, Belbin Polska

Patroni: Ambasada Indii w Polsce, Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie

Partnerzy wydarzenia: Indian Association Poland, Gracjan Kleger International, Media Connect

Dołącz do Nas na Facebooku

[FM_form id="1"]