Virya szkoła jogi we Wrocławiu

Virya

virya-joga.pl

joga we Wrocławiu


Virya była początkowo blogiem, na którym Iza Jabłońska zaczęła porządkować od maja 2015 roku swoje doświadczenia i przemyślenia związane z praktyką i teorią jogi. Dodatkowo udziela się na nim Bunyu, zajmujący się głównie tematem zen.

Virya jest sanskryckim terminem oznaczającym energię, wigor, pilność i wysiłek. Zarówno w jodze, jak i w buddyzmie jest niezbędnym warunkiem osiągnięcia wyzwolenia.

Od września 2016r. Virya to nie tylko nazwa bloga, ale i szkoły jogi we Wrocławiu, założonej przez Izę i Bunyu, aby w praktyce dzielić się swoją wiedzą dotyczącą jogi i zen.

 

W szkole prowadzone są zajęcia jogi metodą Iyengara. Zajęcia przewidziane są dla osób początkujących, choć uczęszczają na nie także osoby bardziej doświadczone.

Dodatkowo co kilka miesięcy organizujemy warsztatowe zajęcia otwarte Joga i Zen, podczas których Iza prowadzi część poświęconą jodze, a Bunyu – buddyzmowi zen. Staramy się wtedy przybliżyć odrobinę teorii, jak i praktyki. Do tej pory odbyły się 2 edycje: letnia w parku oraz zimowa na sali.


Wrocław

Zachodnia 2 (Gimnazjum nr 28)
663-697-640


kontakt@virya-joga.pl

Izabela Jabłońska
Izabela Jabłońska

Praktykuje jogę wg metody Iyengara od 2009r., od 2014r. uczestniczy w kursie nauczycielskim pod okiem Konrada Kocota.

Regularnie odbywa dodatkowe warsztaty z najlepszymi nauczycielami z Polski (Robert Spica, Henryk Liśkiewicz, Katarzyna Pilorz, Ewa Wardzała i Natasza Moszkowicz) i zagranicy (Lois Steinberg z USA, Jaki Nett z USA, Gulnaz Daashti z Puny – Indie, Sharat Arora z Indii, Marina Jung z Australii).

Na jogę trafiła poszukując dla siebie dodatkowego zajęcia, ale głębia, jaka stoi za tą praktyką spowodowała, że zainteresowanie zarówno filozofią za nią stojącą, jak i dalszym praktykowaniem, przerodziło się z czasem w ogromną pasję. Spowodowało to tak wiele pozytywnych zmian, że czuje się w obowiązku propagować posiadana wiedzę i umożliwić innym skorzystanie z wielu benefitów, jakie niesie ze sobą praktykowanie jogi.